• Opieka i bieżący serwis
  • Filtry
  • Instalacja i dostawa
  • Użytkowanie i funkcje

FAQ | Opieka i bieżący serwis

Jadę na urlop. Co zrobić z BIBO?

Jeżeli zamierzasz pozostawić BIBO nieużywany w domu przez dłuższy czas, warto odłączyć dopływy wody i prądu. Dystrybutor zapamięta datę i godzinę oraz wszystkie zaprogramowane ustawienia.

Czy filtry oddawać do recyklingu?

Jak najbardziej, zachęcamy do tego! Zarówno filtr Maxi, jak i lampa UV nadają się w pełni do przerobu na surowce wtórne. Można je wyrzucać do normalnych śmieci sortowanych w domu.

Mieszkam na terenie, gdzie woda jest twarda. Czy to będzie problem?

Nasze filtry nie usuwają minerałów powodujących osadzanie się kamienia, ale zbiornik ciepłej wody utrzymuje te mikroelementy w zawieszeniu, tak aby się nie odkładały na ściankach wewnętrznych elementów. W odróżnieniu od konkurentów specjalnie unikaliśmy zamontowania układu „dozowania” odkamieniacza, ponieważ uważamy, że dodawanie takich środków chemicznych do wody jest sprzeczne z ideą uzyskania czystej wody.

Jak często trzeba czyścić zbiornik gorącej wody w BIBO?

Zalecamy odkamienianie zbiornika co pół roku. BIBO sam o tym przypomni, a cała procedura jest bardzo prosta. Tutaj możesz obejrzeć, jak to zrobić.

Jak często trzeba wymieniać filtry w BIBO?

Filtr Maxi = 6 miesięcy Lampa ultrafioletowa = 1 rok

Czy do BIBO muszę wlewać wodę ręcznie, jak w ekspresie do kawy?

Nie! Zaletą BIBO jest to, że wpina się go do sieci wodociągowej. Automatycznie uzupełnia wodę w miarę odbierania jej przez użytkownika, więc zawsze jest gotowy dostarczyć wodę zimną lub gorącą w maksymalnej ilości.

Jak się czyści BIBO?

Wystarczy go po prostu przetrzeć wilgotną ściereczką. Tackę ociekową można wyjąć i umieścić w zmywarce.

Ile wynosi gwarancja na mój dystrybutor BIBO?

BIBO jest objęty standardową dwuletnią gwarancją, ale można ją przedłużyć o kolejne dwa lata.

FAQ | Filtry

Co zawiera zestaw filtrów?

W zestawie filtrów znajdują się filtry potrzebne na cały rok użytkowania. Są tam 2 filtry Maxi i 1 lampa ultrafioletowa. Filtr Maxi wymaga wymiany co 6 miesięcy, a lampa UV co rok.

Czy filtry oddawać do recyklingu?

Jak najbardziej, zachęcamy do tego! Zarówno filtr Maxi, jak i lampa UV nadają się w pełni do przerobu na surowce wtórne. Można je wyrzucać do normalnych śmieci sortowanych w domu.

Mieszkam na terenie, gdzie woda jest twarda. Czy to będzie problem?

Nasze filtry nie usuwają minerałów powodujących osadzanie się kamienia, ale zbiornik ciepłej wody utrzymuje te mikroelementy w zawieszeniu, tak aby się nie odkładały na ściankach wewnętrznych elementów. W odróżnieniu od konkurentów specjalnie unikaliśmy zamontowania układu „dozowania” odkamieniacza, ponieważ uważamy, że dodawanie takich środków chemicznych do wody jest sprzeczne z ideą uzyskania czystej wody.

Co to takiego „usługa dostawy zestawu filtrów”?

Jeżeli kupisz dystrybutor BIBO, możesz wybrać sposób corocznego zakupu filtrów. Usługa dostawy zestawu filtrów to świetny sposób, aby zapewnić sobie zaopatrzenie w filtry w odpowiednim momencie. Ta wygodna usługa wymaga tylko jednej płatności rocznie dokonywanej przelewem.

Gdzie można kupić filtry?

Filtry można kupić tutaj — gdy złożysz zamówienie, w jednym zestawie wyślemy Ci komplet potrzebny na cały rok. Filtry można bardzo łatwo samodzielnie wymienić. Jeżeli wykupisz usługę dostawy zestawu filtrów, będziemy Ci je wysyłać automatycznie. Nie musisz ich zamawiać za każdym razem.

Skąd mam wiedzieć, kiedy wymienić filtry w moim BIBO?

BIBO Classic jest bardzo sprytny. Gdy nadejdzie czas wymiany filtra, na ekranie zacznie migać komunikat przypominający o tej czynności. Po wymianie filtra trzeba tylko wejść do menu i zresetować regulator czasowy.

Dlaczego trzeba wymieniać filtry?

Po upływie zalecanego 6-miesięcznego okresu eksploatacji wkładu filtra Maxi jakość wody z dystrybutora BIBO będzie się pogarszać. Ponadto słabnie przepływ wody, ponieważ filtr zatyka się usuniętymi zanieczyszczeniami. Wreszcie zaniedbanie wymiany filtra w wyznaczonym terminie spowoduje unieważnienie gwarancji.

Jaką funkcję pełnią filtry?

BIBO filtruje wodę z kranu za pomocą wielostopniowego układu filtracyjnego, po czym jako zimną lub gorącą dostarcza bezpośrednio do filiżanki lub szklanki. System filtrowania w dystrybutorze BIBO zawiera węglowy wkład filtracyjny, który usuwa chlor w celu poprawy smaku oraz intensywnie oczyszcza wodę, usuwając z niej wiele różnych zanieczyszczeń. BIBO Classic oferuje dodatkowy stopień filtrowania: mocna lampa ultrafioletowa całkowicie usuwa bakterie z wody. Procesy, jakim woda z kranu jest poddawana w dystrybutorze BIBO, przypominają te stosowane przez producentów wody butelkowanej. My po prostu je zminiaturyzowaliśmy oraz dodaliśmy możliwość chłodzenia i podgrzewania wody.

Jak często trzeba wymieniać filtry w BIBO?

Filtr Maxi = 6 miesięcy Lampa ultrafioletowa = 1 rok

Więcej szczegółów

FAQ | Instalacja i dostawa

Zmieniam miejsce zamieszkania. Czy mogę zabrać BIBO z sobą?

Oczywiście! Mamy specjalne instrukcje odłączania, które możemy Ci wysłać, albo przysłać specjalistę, który zamontuje BIBO w nowym mieszkaniu.

Czy BIBO musi być zamontowany w kuchni?

Absolutnie nie! Możemy go zainstalować w dowolnym wskazanym przez Ciebie miejscu, do którego jest doprowadzony wodociąg. Zadzwoń do nas pod numer 221 032 459 w celu omówienia szczegółów.

Mieszkam w wynajętym lokalu. Czy mogę zamontować BIBO?

W większości przypadków jak najbardziej! Ale zawsze najlepiej zacząć od zapytania właściciela lokalu.

Jakie musi być ciśnienie w instalacji wodociągowej, aby dystrybutor BIBO działał?

BIBO działa przy ciśnieniu wody od 1 do 6 barów.

Co w przypadku, gdy nie ma doprowadzenia wody w pobliżu miejsca, gdzie chcę ustawić BIBO?

Najczęściej wystarcza, aby dojście do wody było oddalone nie bardziej niż 6,5 metra. Jeżeli chcesz postawić BIBO w większej odległości, zadzwoń pod numer 221 032 459 w celu dokładniejszego omówienia kwestii.

Jak się montuje dystrybutor BIBO i ile czasu trwa instalacja?

Cały montaż zajmuje ok. 1 godzinę. BIBO podłącza się do sieci wodociągowej, której rura zazwyczaj znajduje się pod zlewem. Następnie pod blatem mocuje się cienką, giętką rurkę o średnicy 6 mm, która już doprowadza wodę bezpośrednio do BIBO. Nasz serwisant wywierci niewielki 8-milimetrowy otwór w blacie, przez który podłączy rurkę z tyłu BIBO. To naprawdę tak proste!

Tutaj pokazaliśmy przebieg montażu dystrybutora.

Czy mogę zamontować BIBO samodzielnie, czy musicie to zrobić Wy?

BIBO dysponuje rozbudowaną siecią wykwalifikowanych serwisantów, którzy mogą zamontować dystrybutor we wskazanej lokalizacji za jedyne 299 złotych. To duże ułatwienie oraz gwarancja, że podłączenie do wodociągu zostanie wykonane odpowiednio. Możemy wtedy również osobiście objaśnić Ci wszystkie funkcje urządzenia. Jeżeli postanowisz wynająć BIBO, to mamy prawny obowiązek przeprowadzić montaż, tak aby był zgodny z wszelkimi najlepszymi wytycznymi. Jeśli jednak zechcesz kupić BIBO i zamontować go samodzielnie, to jak najbardziej możesz! Dostarczymy Ci poręczny zestaw montażowy i komplet instrukcji.

Tutaj możesz obejrzeć, jak zainstalować dystrybutor.

Zamówiłem/-am BIBO. Kiedy go dostanę?

Jeżeli wybrałeś/eś opcję samodzielnego montażu, dostarczymy urządzenie w ciągu 2- 3 dni roboczych. Jeżeli to zakup z opcją montażu, nasz serwisant przywiezie urządzenie ze sobą, zazwyczaj w ciągu 7 do 10 dni roboczych od złożenia zamówienia.

Mieszkam na terenie, gdzie woda jest twarda. Czy to będzie problem?

Nasze filtry nie usuwają minerałów powodujących osadzanie się kamienia, ale zbiornik ciepłej wody utrzymuje te mikroelementy w zawieszeniu, tak aby się nie odkładały na ściankach wewnętrznych elementów. W odróżnieniu od konkurentów specjalnie unikaliśmy zamontowania układu „dozowania” odkamieniacza, ponieważ uważamy, że dodawanie takich środków chemicznych do wody jest sprzeczne z ideą uzyskania czystej wody. Oferujemy zestaw do usuwania kamienia ze zbiornika gorącej wody. Zalecamy wykonywać tę operację co pół roku bez względu na twardość wody.

Czy BIBO można zamontować do zmiękczacza wody?

Tak, BIBO bez problemu działa w instalacji ze zmiękczaniem wody. Sztucznie zmiękczona woda niekoniecznie jest zła dla organizmu. Osobom na dietach niskosodowych czasami zaleca się unikać sztucznie zmiękczonej wody, ponieważ w procesie zmiękczania wody następuje zamiana jonów wapnia na jony sodu. Nie oznacza to jednak, że woda robi się „słona”, a duża szklanka zmiękczonej wody może zawierać mniej soli niż kromka chleba. Tym niemniej zmiękczacze wody są instalowane w celu zapewnienia wody do mycia i prania, a nie do wody pitnej. Większość ludzi woli smak twardej wody. Dlatego normalnie instaluje się przy zlewie kuchennym jeden kran z niezmiękczoną wodą pitną pobieraną bezpośrednio z sieci wodociągowej, a pozostałe instalacje w mieszkaniu otrzymują wodę ze zmiękczacza.

Często zadawane pytania | Użytkowanie i funkcje

Czy można ustawić dozowanie odmierzonej ilości?

Tak. Automat może dawkować różne objętości wody gorącej, schłodzonej i mieszanej. Wejdź do menu, pod dysze dozujące włóż ulubioną filiżankę lub inne naczynie, po czym postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby napełnić naczynie i zapisać zmiany.

Czy mogę zmieniać temperatury w moim BIBO?

Ustawienia temperatury w BIBO Classic są w pełni programowalne. Wejdź do menu, a następnie ustaw żądane temperatury wody bardzo gorącej, gorącej, schłodzonej i mieszanej.

Jadę na urlop. Co zrobić z BIBO?

Jeżeli zamierzasz pozostawić BIBO nieużywany w domu przez dłuższy czas, warto odłączyć dopływy wody i prądu. Dystrybutor zapamięta datę i godzinę oraz wszystkie zaprogramowane ustawienia. Po powrocie do domu włącz zasilanie wodą i prądem, a następnie w celu przepłukania urządzenia spuść po ok. 5 litrów wody gorącej i zimnej.

Czy w moim BIBO jest dostępna funkcja oszczędzania energii?

Tryb uśpienia

Możesz zaprogramować BIBO tak, aby przechodził w tryb uśpienia po 1 – 4 godzinach bezczynności. W trybie uśpienia Twój BIBO będzie nadal schładzał wodę, ale system grzewczy będzie nieaktywny. Można go wybudzić, naciskając dowolny klawisz.

Tryb włączony/wyłączony

Podobnie jak w przypadku systemu centralnego ogrzewania, BIBO można zaprogramować tak, aby włączał się i wyłączał w maksymalnie 3 różnych odstępach czasu każdego dnia. W trybie wyłączenia BIBO nie chłodzi, ani nie podgrzewa wody i można go aktywować, dotykając przycisku menu.

Czy mogę wyłączyć BIBO, gdy go nie używam?

Aby dystrybutor BIBO działał maksymalnie sprawnie i wygodnie dla użytkownika, zalecamy pozostawić go podłączony do prądu i codziennie włączać, natomiast korzystać z funkcji oszczędzania energii. W ten sposób można pogodzić ogień z wodą — BIBO pracuje z najwyższą efektywnością, a Ty od ręki dostajesz ciepłą lub zimną wodę!

Czy pod wylotem BIBO można umieścić imbryk, dzbanek do parzenia kawy albo dzbanek do wody?

Jak najbardziej! W odróżnieniu od wielu podobnych produktów BIBO Classic i BIBO bar są wyposażone w tackę ociekową, którą można wyjąć. Dzięki temu pod wylotem mieszczą się przedmioty o wysokości nawet 23 cm.

Jak duży będzie mój BIBO i ile zajmie miejsca na blacie?

BIBO Classic i BIBO bar zaprojektowano tak, aby pasowały do wystrojów różnych kuchni. Urządzenia łatwo się mieszczą pod wszystkie szafki zawieszone na standardowej wysokości.
BIBO Classic:
Wysokość 36 cm
Głębokość 38 cm
Szerokość 30 cm
23 cm od podstawy do dysz dozujących

Czy można zmienić kolor już posiadanego BIBO?

Obie wersje dystrybutorów BIBO mają zdejmowane boczne panele. W ten sposób można dopasować kolor urządzenia do nowej kolorystyki kuchni lub identyfikacji wizualnej firmy albo po prostu odświeżyć wygląd kuchni! Kup już dzisiaj!

Jakie kolory obudowy może mieć BIBO?

BIBO Classic jest dostępny w 8 atrakcyjnych barwach.

Jakie zabezpieczenia przed użyciem przez dzieci ma mój BIBO?

Bardzo troszczymy się o maluchy, dlatego BIBO Classic ma specjalną blokadę. Gdy blokada jest załączona, gorącą wodę można dozować dopiero po naciśnięciu osobnego przycisku odblokowywania i przytrzymaniu go przez 3 sekundy.

Jak zimna jest dozowana woda?

BIBO Classic potrafi schłodzić wodę nawet do 4˚C. Temperatury daje się programować, dlatego zimna woda może mieć przedział od 4˚C do 16˚C.

Jak gorąca jest dozowana woda?

W BIBO Classic można ustawić temperaturę nawet 98˚C. Automatycznie jest to 96˚C, ponieważ ta wartość jest najlepsza do przygotowywania kawy i herbaty. Temperatury daje się programować, dlatego gorąca woda może mieć przedział od 70˚C do 98˚C.

Ile wody jest w stanie wytwarzać BIBO?

BIBO Classic może w ciągu godziny dostarczyć 7 litrów wody schłodzonej lub 15 litrów wody gorącej. Natężenie przepływu dla wody zimnej i gorącej wynosi 1,4 l. na minutę.

Czy BIBO posiada jakiś oficjalny certyfikat?

BIBO posiada znak CE (Conformite Europeenne), który jest deklaracją producenta, że produkt jest zgodny z niezbędnymi wymaganiami odpowiednich europejskich przepisów dotyczących zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.